(Footer) |
|||
Line 53: | Line 53: | ||
! align="center" | Notes | ! align="center" | Notes | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand LP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 64: | Line 64: | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand MP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 77: | Line 77: | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| align="center" | +4 | | align="center" | +4 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand HP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80*40 | | align="center" | 80*40 | ||
Line 90: | Line 90: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand LK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 103: | Line 103: | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| align="center" | +5 | | align="center" | +5 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand MK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60 | | align="center" | 60 | ||
Line 116: | Line 116: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Stand HK | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch LP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 30 | | align="center" | 30 | ||
Line 142: | Line 142: | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch MP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 155: | Line 155: | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| align="center" | +2 | | align="center" | +2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch HP | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 168: | Line 168: | ||
| align="center" | -5 | | align="center" | -5 | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch LK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 30 | | align="center" | 30 | ||
Line 181: | Line 181: | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch MK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 70 | | align="center" | 70 | ||
Line 194: | Line 194: | ||
| align="center" | -6 | | align="center" | -6 | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | crouch HK | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 207: | Line 207: | ||
| align="center" | -11 | | align="center" | -11 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up LP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 50 | | align="center" | 50 | ||
Line 220: | Line 220: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up MP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 233: | Line 233: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up HP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 246: | Line 246: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up LK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 50 | | align="center" | 50 | ||
Line 259: | Line 259: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up MK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 90 | | align="center" | 90 | ||
Line 272: | Line 272: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump up HK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 285: | Line 285: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward LP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 50 | | align="center" | 50 | ||
Line 298: | Line 298: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward MP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 50 | | align="center" | 50 | ||
Line 311: | Line 311: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward HP | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 100 | | align="center" | 100 | ||
Line 324: | Line 324: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward LK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 50 | | align="center" | 50 | ||
Line 337: | Line 337: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward MK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 350: | Line 350: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Jump forward HK | ||
| align="center" | H | | align="center" | H | ||
| align="center" | 110 | | align="center" | 110 | ||
Line 363: | Line 363: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Guard Position (D+PPP) | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 376: | Line 376: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Hakan Smash (F+LP) | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 389: | Line 389: | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| align="center" | +1 | | align="center" | +1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Hakan Tackle (F+MP) | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 90 | | align="center" | 90 | ||
Line 402: | Line 402: | ||
| align="center" | -5 | | align="center" | -5 | ||
| align="center" | -2 | | align="center" | -2 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Hakan Spear (F+HP) | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 150 | | align="center" | 150 | ||
Line 415: | Line 415: | ||
| align="center" | -4 | | align="center" | -4 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Step Low (F+LK) | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 40 | | align="center" | 40 | ||
Line 428: | Line 428: | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| align="center" | +3 | | align="center" | +3 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Front Kick (F+MK) | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 441: | Line 441: | ||
| align="center" | -3 | | align="center" | -3 | ||
| align="center" | 0 | | align="center" | 0 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Step Knee (F+HK) | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 120 | | align="center" | 120 | ||
Line 454: | Line 454: | ||
| align="center" | -5 | | align="center" | -5 | ||
| align="center" | -1 | | align="center" | -1 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL1 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 60 | | align="center" | 60 | ||
Line 467: | Line 467: | ||
| align="center" | -21 | | align="center" | -21 | ||
| align="center" | -21 | | align="center" | -21 | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL2 | ||
| align="center" | HL | | align="center" | HL | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 480: | Line 480: | ||
| align="center" | -15 | | align="center" | -15 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Focus Attack LVL3 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | 140 | | align="center" | 140 | ||
Line 493: | Line 493: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Forward Throw | ||
| align="center" | 0.9 | | align="center" | 0.9 | ||
| align="center" | 130 | | align="center" | 130 | ||
Line 506: | Line 506: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Back Throw | ||
| align="center" | 0.9 | | align="center" | 0.9 | ||
| align="center" | 140 | | align="center" | 140 | ||
Line 519: | Line 519: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Air Throw | ||
| align="center" | 1.1 | | align="center" | 1.1 | ||
| align="center" | 140 | | align="center" | 140 | ||
Line 532: | Line 532: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Shower LK | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 545: | Line 545: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Shower MK | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 558: | Line 558: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Shower HK | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 571: | Line 571: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Shower EX | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 584: | Line 584: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Slide | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | ??? | | align="center" | ??? | ||
Line 597: | Line 597: | ||
| align="center" | -17 | | align="center" | -17 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Slide EX | ||
| align="center" | L | | align="center" | L | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 610: | Line 610: | ||
| align="center" | -17 | | align="center" | -17 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Slide Body Press | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | 80 | | align="center" | 80 | ||
Line 623: | Line 623: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Rocket LP | ||
| align="center" | 0.95 | | align="center" | 0.95 | ||
| align="center" | ??? | | align="center" | ??? | ||
Line 636: | Line 636: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Rocket EX | ||
| align="center" | 0.95 | | align="center" | 0.95 | ||
| align="center" | 210[230] | | align="center" | 210[230] | ||
Line 649: | Line 649: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Dive LK | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | 150[180] | | align="center" | 150[180] | ||
Line 662: | Line 662: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Dive MK | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | 180[200] | | align="center" | 180[200] | ||
Line 675: | Line 675: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Dive HK | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | 210[220] | | align="center" | 210[220] | ||
Line 688: | Line 688: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Dive EX | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | 240[250] | | align="center" | 240[250] | ||
Line 701: | Line 701: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Oil Dive (charge) | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
Line 714: | Line 714: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Super Combo | ||
| align="center" | 1.0 | | align="center" | 1.0 | ||
| align="center" | 400[450] | | align="center" | 400[450] | ||
Line 727: | Line 727: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Ultra Combo 1 | ||
| align="center" | 1.5 | | align="center" | 1.5 | ||
| align="center" | 480[530] | | align="center" | 480[530] | ||
Line 740: | Line 740: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| | | | | ||
|- | |- | ||
| | | | Ultra Combo 2 | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | 401[450] | | align="center" | 401[450] | ||
Line 753: | Line 753: | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | - | | align="center" | - | ||
| align="center" | | | | | ||
|- | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | Block | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | Super Meter | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | Frames | |||
! align="center" | | |||
! align="center" | | |||
|- | |||
! align="center" | Move Name | |||
! align="center" | HL | |||
! align="center" | Damage | |||
! align="center" | Stun | |||
! align="center" | Gain | |||
! align="center" | Cancel Ability | |||
! align="center" | Startup | |||
! align="center" | Active | |||
! align="center" | Recovery | |||
! align="center" | On Guard | |||
! align="center" | On Hit | |||
! align="center" | Notes | |||
|- | |||
|} | |} | ||
{{Super Street Fighter IV}} | {{Super Street Fighter IV}} |
Revision as of 03:08, 10 May 2010
Introduction
Move Analysis
Normal Moves
Normal Throws
Command Normals
Focus / Saving Attack
Special Moves
Super Move
Ultra Move
The Basics
Combos
Strategy
Matchups
Frame Data
Block | Super Meter | Frames | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Move Name | HL | Damage | Stun | Gain | Cancel Ability | Startup | Active | Recovery | On Guard | On Hit | Notes |
Stand LP | HL | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 3 | 6 | +2 | +5 | |
Stand MP | HL | 80 | 100 | 40 | - | 5 | 3 | 10 | +1 | +4 | |
Stand HP | HL | 80*40 | 100*100 | 60*20 | - | 8 | 3*2 | 17 | -1 | +3 | |
Stand LK | HL | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 3 | 6 | +2 | +5 | |
Stand MK | HL | 60 | 100 | 40 | - | 6 | 3 | 12 | -1 | +2 | |
Stand HK | HL | 120 | 200 | 60 | - | 12 | 4 | 17 | -3 | 0 | |
crouch LP | HL | 30 | 50 | 20 | sp/su | 4 | 3 | 8 | 0 | +3 | |
crouch MP | HL | 80 | 100 | 40 | - | 6 | 3 | 12 | -1 | +2 | |
crouch HP | HL | 100 | 150 | 60 | - | 14 | 2 | 21 | -5 | -1 | |
crouch LK | L | 30 | 50 | 20 | - | 4 | 3 | 9 | 0 | +3 | |
crouch MK | L | 70 | 100 | 40 | sp/su | 7 | 3 | 17 | -6 | -3 | |
crouch HK | L | 110 | 200 | 60 | - | 7 | 3 | 26 | -11 | - | |
Jump up LP | H | 50 | 50 | 20 | - | 4 | 3 | - | - | - | |
Jump up MP | H | 80 | 100 | 40 | - | 6 | 2 | - | - | - | |
Jump up HP | H | 100 | 200 | 60 | - | 9 | 6 | - | - | - | |
Jump up LK | H | 50 | 50 | 20 | - | 5 | 7 | - | - | - | |
Jump up MK | H | 90 | 100 | 40 | - | 7 | 5 | - | - | - | |
Jump up HK | H | 110 | 200 | 60 | - | 11 | 5 | - | - | - | |
Jump forward LP | H | 50 | 50 | 20 | - | 5 | 6 | - | - | - | |
Jump forward MP | H | 50 | 100 | 40 | - | 8 | 6 | - | - | - | |
Jump forward HP | H | 100 | 200 | 60 | - | 10 | 11 | - | - | - | |
Jump forward LK | H | 50 | 50 | 20 | - | 5 | 11 | - | - | - | |
Jump forward MK | H | 80 | 100 | 40 | - | 9 | 8 | - | - | - | |
Jump forward HK | H | 110 | 200 | 60 | - | 12 | 7 | - | - | - | |
Guard Position (D+PPP) | - | - | - | - | - | - | - | 30 | - | - | |
Hakan Smash (F+LP) | HL | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 3 | 13 | -2 | +1 | |
Hakan Tackle (F+MP) | HL | 90 | 100 | 40 | sp/su | 10 | 7 | 14 | -5 | -2 | |
Hakan Spear (F+HP) | HL | 150 | 200 | 60 | - | 12 | 6 | 16 | -4 | 0 | |
Step Low (F+LK) | HL | 40 | 50 | 20 | - | 4 | 4 | 10 | 0 | +3 | |
Front Kick (F+MK) | HL | 80 | 100 | 40 | - | 7 | 4 | 13 | -3 | 0 | |
Step Knee (F+HK) | L | 120 | 200 | 60 | - | 10 | 3 | 20 | -5 | -1 | |
Focus Attack LVL1 | HL | 60 | 100 | 20 | - | 21 | 2 | 35 | -21 | -21 | |
Focus Attack LVL2 | HL | 80 | 150 | 40 | - | 17+12 | 2 | 35 | -15 | - | |
Focus Attack LVL3 | - | 140 | 200 | 60 | - | 65 | 2 | 35 | - | - | |
Forward Throw | 0.9 | 130 | 100 | 40 | - | 3 | 2 | 20 | - | - | |
Back Throw | 0.9 | 140 | 100 | 40 | - | 3 | 2 | 20 | - | - | |
Air Throw | 1.1 | 140 | 150 | 40 | - | 2 | 2 | - | - | - | |
Oil Shower LK | - | - | - | 20/- | - | - | - | 53 | - | - | |
Oil Shower MK | - | - | - | 30/- | - | - | - | 74 | - | - | |
Oil Shower HK | - | - | - | 40/- | - | - | - | 88 | - | - | |
Oil Shower EX | - | - | - | -250/- | - | - | - | 88 | - | - | |
Oil Slide | L | ??? | 100 | 30/30 | su | 14 | 21 | -17 | -17 | - | |
Oil Slide EX | L | 80 | 100 | -250/0 | su | 14 | 21 | -17 | -17 | - | |
Oil Slide Body Press | - | 80 | 100 | 0/20 | - | - | - | - | - | - | |
Oil Rocket LP | 0.95 | ??? | 100 | 40/100 | - | 3 | 2 | 56 | - | - | |
Oil Rocket EX | 0.95 | 210[230] | 160 | -250/0 | - | 3 | 2 | 56 | - | - | |
Oil Dive LK | 1.0 | 150[180] | 100 | 40/60 | - | 14 | 4 | 14+52 | - | - | |
Oil Dive MK | 1.0 | 180[200] | 150 | 40/60 | - | 20 | 4 | 14+52 | - | - | |
Oil Dive HK | 1.0 | 210[220] | 200 | 40/60 | - | 22 | 4 | 14+52 | - | - | |
Oil Dive EX | 1.0 | 240[250] | 150 | -250/0 | - | 22 | 4 | 14+52 | - | - | |
Oil Dive (charge) | 1.0 | - | - | - | - | 98 | 4 | 14+52 | - | - | |
Super Combo | 1.0 | 400[450] | 0 | -1000/0 | - | 1+18 | 3 | 17+51 | - | - | |
Ultra Combo 1 | 1.5 | 480[530] | 0 | 0/0 | - | 1+0 | 3 | 51 | - | - | |
Ultra Combo 2 | - | 401[450] | 0 | 0/0 | - | 1+0 | 30 | 42 | - | - | |
Block | Super Meter | Frames | |||||||||
Move Name | HL | Damage | Stun | Gain | Cancel Ability | Startup | Active | Recovery | On Guard | On Hit | Notes |
The characters | Abel • Adon • Akuma • Balrog • Blanka • C. Viper • Cammy • Chun-Li • Cody • Dan • Dee Jay • Dhalsim • Dudley • E. Honda • El Fuerte • Fei Long • Gen • Gouken • Guile • Guy • Hakan • Ibuki • Juri • Ken • M. Bison • Makoto • Rose • Rufus • Ryu • Sagat • Sakura • Seth • T.Hawk • Vega • Zangief |
---|